Zmodernizovaná silnice I/44 Červenohorské sedlo - jih

Přidáno dne: 27.6.2017

I/44 Červenohorské sedlo - jih

Dne 9. 6. 2017 byl za účasti ministra dopravy Dana Ťoka, generálního ředitele ŘSD ČR Jana Kroupy, ředitele SFDI Zbyňka Hořelici, hejtmana Olomouckého kraje Ladislava Okleštěka a bývalého ministra financí a poslance Andreje Babiše po rekonstrukci slavnostně zprovozněn osmikilometrový úsek silnice I/44 Červenohorské sedlo - jih. Jedná se o významnou silnici napojující Šumpersko a Jesenicko navzájem a zajišťuje jeho napojení do vnitrozemí i do Polska. Dříve nebezpečný úsek silnice pro vozidla i chodce zejména v zimním období se proměnil na silnici širší, bezpečnější a s větším komfortem provozu.

V rámci této stavby došlo k modernizaci silnice I/44 v úseku Kouty nad Desnou (konec obce) - hranice okresů Šumperk/Jeseník (Červenohorské sedlo) v délce 7923 m. Modernizace spočívala především v rozšíření vozovky  na kategorii S 9,5/60 a v doplnění potřebných bezpečnostních prvků a vybavení silnice. V rámci úprav bylo řešeno i napojení lesní cesty sloužící jako příjezd k chatové osadě na konci obce Kouty,  na konci úpravy levé odbočení na parkoviště hotelu Červenohorské sedlo rošířením pravé poloviny vozovky na 5,5 m a úpravy odvodnění v celé trase. Rekonstruovány byly i čtyři autobusové zastávky. Cena stavby podle smlouvy činí 248,7 mil. Kč bez DPH.

Zhotovitelem stavby bylo Sdružení METROSTAV, a.s. a KARETA, s.r.o.

PRAGOPROJEKT, a.s. zpracoval pro tuto stavbu realizační dokumentaci.

Celé znění informace Ředitelství silnic a dálnic zprovozňuje zmodernizovanou silnici I/44 Červenohorské sedlo - jih najdete zde.

Informační leták ŘSD ČR Silnice I/44 Červenohorské sedlo - jih najdete zde.

Celé znění článku Silnice I/44 Červenohorské sedlo - jih, uveřejněného 16. 10. 2017 v časopise Silniční a investorské noviny najdete zde.

Dálnice D3
Komunikace R4
Silniční okruh kolem Prahy

Jsme držiteli certifikátů dle ČSN EN ISO 9001:2009, ČSN EN ISO 14001:2005 a ČSN OHSAS 18001:2008.

Created by CTECH s.r.o. ©2012